Bartos Grzegorz - Nadzy i martwi [Słuchowisko PL]

Bartos Grzegorz - Nadzy i martwi [Słuchowisko PL]

Bartos Grzegorz - Nadzy i martwi [Słuchowisko PL]


Wykonawcy:


Marek Frackowiak – DZERSEJ,
Grzegorz Damiecki – RUMUN,
Michal Podsiadlo – MALY,
Jacek Braciak – BILARD,
Agnieszka Podsiadlik – KORNELIA,
Edyta Olszówka – MARLENAOpis:


Dramat ukazujacy skrajna, patologiczna sytuacje emigrantów zarobkowych z Polski. Grupa czterech mezczyzn, mieszkajaca w warunkach przez siebie okreslanych jako "warunki dla obywateli trzeciej lub nawet czwartej kategorii", jest przykladem ludzi, którzy dla pieniedzy sa w stanie dac sie upodlic i zdegradowac.

Ubóstwo mieszkaniowe, materialne jest jednak konsekwencja ubóstwa duchowego bohaterów, dla których jedyna rozrywka i urozmaiceniem ich nedznego zycia jest alkohol i prostytutki. Nieznajomosc jezyka, wynikajaca z lenistwa i ignorancji oraz zupelny brak zainteresowania tym, co kraj ma do zaoferowania oprócz pieniedzy, powoduje, ze zycie bohaterów to ciagla wegetacja. Nawet praca, po która rzekomo przyjechali nie jest dla nich wartoscia.

Ciagly, "tymczasowy" tryb pobytu i zycia bohaterów jest dla nich czesto niebezpieczny. Patologiczne formy przyjazni, w których brak oddania i szczerosci, odwrócona drabina wartosci i priorytetów, beznadzieja i otepienie najlepiej charakteryzuja srodowisko, które reprezentuja Rumun, Dzersej, Bilard, Kornelia i Marlena, emigranci zarobkowi.

Przed spektaklem - rozmowa z autorem.

Opis uploadu:Download:

Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.

Wyszukaj w Google

strzałka do góry